Kric.ouwner

Může mi někdo defnovat " zatčení " ???

Pokaď jsem dostal opilí pouta nebo chycen při masové vraždě pouta je to podle zákona oboje zatčení ???

Odpovědi
Michal Kole

273/2008 Sb.

o Policii České republiky

§ 54

Použití pout a prostředků k zamezení prostorové orientace

Policista je oprávněn použít pouta a prostředek k zamezení prostorové orientace také ke spoutání osoby

  1. zajištěné,
  2. zadržené3),
  3. zatčené3),
  4. dodávané do výkonu trestu odnětí svobody, zabezpečovací detence, ochranného léčení nebo ochranné výchovy3), nebo
  5. převzaté policistou k provedení procesních úkonů z vazby nebo výkonu trestu odnětí svobody, zabezpečovací detence, ochranného léčení nebo ochranné výchovy,

je-li důvodná obava, že může být ohrožena bezpečnost osob, majetku nebo ochrana veřejného pořádku anebo že se osoba pokusí o útěk. Policista je oprávněn použít pouta ke vzájemnému připoutání dvou nebo více osob. Prostředek k zamezení prostorové orientace je policista oprávněn použít pouze, nelze-li účelu úkonu dosáhnout jinak.

  1. Zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů.

Drap

Myslím, že obojí je v prvé řadě zadržení a až se vyhodnotí čeho jsi se dopustil , tak budeš obviněn a poto teprve zatčen. K zatčení by měla mít policie příkaz.

mosoj

Ještě také můžeš dostat svěrací kazajku a to už vůbec nevím jestli je to zatčení nebo lapení !

anonym

Stráž se snaží zajistit pořádek protože lidi jsou zlí, myšlení a jednání vychází ze situace na zlou akci je zde i zlá reakce od stráže.

Robert_PM

Kolesa, co to tady blábolíš?

bembela

Zatčení je forma omezení osobní svobody policií ČR dle trestního řádu, na základě pravomocného příkazu k zatčení, vydaného soudem.