Braňo

Může mi magistrát čR zadržovat zadržený řidičský průkaz, který byl vydán Slovenskou Republikou?

Doplňuji:
Mám zákaz řízení v čR, ale v jiných zemích ho nemám,přesto v nich nemůžu jezdit,když mi řP zadržuje čR?

Nejlepší odpověď
led

Ak dopravný priestupok, alebo trestný čin vykonáte na území Českej republiky, Polícia ČR má právo vám zabrániť v ďalšej jazde (ako šoféra), ak porušíte prepis, pre ktorý možno vodičský preukaz odobrať. Ďalej to postúpi kompetentným orgánom, ktoré tento čin ďalej riešia v zmysle zákona a medzinárodných dohôd.

Další odpovědi
Dochy

Nevidím v tom problém. Pokud egyptská poliice může zadržet český pas…

led

Priznám, nepoznám zo svojej praxe, ďalší postup. Vodičský preukaz som ešte nemala zadržaný.
Pfuj,tajfl, nestrašte ma… brrr, ešte mi ho zadržia… :(