Může mi má matka v nezletilosti zakázat studovat SŠ?

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat – je mi 17 let, nedokončil jsem SOU, spíše jsem 2. pololetí propadl a chci změnit obor (propadl jsem z důvodu zdravotních přesněji psychických problémů) chci přejít na církevní školu, která je nedaleko té kam jsem chodil dosud. Má matka má výhrady, podceňuje mi v tom že bych školu nedokončil, že mám udělat opravky a doplňkovky (oboru co mi absolutně nebaví). Prý pokud neudělám opravky a doplňkovky nepustí mi na jinou školu do 18ti či mi nepodepíše papíry na přijmutí žáka na tu jinou školu. Jak bych se měl přesně zachovat? Opravky a doplňkovky nedám 100%. Muže mi v tomto takto omezovat? Přes FOD to nelze řešit, již jsem se s nimi pokoušel řešit to když mi matka vyhodila z domova a jelikož pán co tam pracuje zná mého rodiného příslušníka, nevěřil mi. Smutné. Co mám tedy dělat? Děkuji
Doplňuji:
Uživatele „Mowla“ bych ignoroval jelikož je to pravděpodobně někdo koho znám a nemá ani na to se zde podepsat svým jménem. Zmatené je to leda tak pro vás, protože se zde snažíte zazářit.

MK44, dělám 1. ročník elektrikáře, potýkal jsem se s psychickými problémy.

Nejlepší odpověď
mosoj

Podle gramatiky bych typoval obecnou školu a ne SŠ.
Takže se začni konečně učit a je jedno kde !

Další odpovědi
MK44

Pokud nejsi plnoletý, nesou Tví rodiče za Tebe odpovědnost a tedy mají poslední slovo v otázce Tvého vzdělání.

Jinak je těžko se k tomu nějak vyjadřovat. Jen Ty víš, proč jste se s matkou nepohodli, jaké učiliště pro Tebe vybrala, o jakou školu máš zájem a zda je/není náročnější, než ono učiliště. Nepíšeš, co bylo příčinou zdravotních problémů, tedy zda souvisejí se studovaným oborem. Nepíšeš, jaký ročník jsi nedokončil a kolik jich zbývá – tedy sám zvaž, zda není lepší SOU dokončit, i když Tě obor moc nebaví, zvláště jde-li o obor, ve kterém je možno se dobře uplatnit. A až po získání této kvalifikace se věnovat oboru, který Tě baví, zvláště je-li obtížné se v něm výdělečně uplatnit. Opravky nesložíš, pokud je složit nechceš a nepřipravíš se na ně. Větě, že Ti nevěřili, protože znají Tvého rodinného příslušníka, vůbec nerozumím.

Doplňuji:
Vida, elektrikář. To rozhodně není k zahození. Nemůže to dělat každej blb a elektrické rozvody po bytech a výrobních halách hned tak brzo nezaniknou.