Může mi má matka v nezletilosti zakázat studovat SŠ?

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat - je mi 17 let, nedokončil jsem SOU, spíše jsem 2. pololetí propadl a chci změnit obor (propadl jsem z důvodu zdravotních přesněji psychických problémů) chci přejít na církevní školu, která je nedaleko té kam jsem chodil dosud. Má matka má výhrady, podceňuje mi v tom že bych školu nedokončil, že mám udělat opravky a doplňkovky (oboru co mi absolutně nebaví). Prý pokud neudělám opravky a doplňkovky nepustí mi na jinou školu do 18ti či mi nepodepíše papíry na přijmutí žáka na tu jinou školu. Jak bych se měl přesně zachovat? Opravky a doplňkovky nedám 100%. Muže mi v tomto takto omezovat? Přes FOD to nelze řešit, již jsem se s nimi pokoušel řešit to když mi matka vyhodila z domova a jelikož pán co tam pracuje zná mého rodiného příslušníka, nevěřil mi. Smutné. Co mám tedy dělat? Děkuji
Doplňuji:
Uživatele "Mowla" bych ignoroval jelikož je to pravděpodobně někdo koho znám a nemá ani na to se zde podepsat svým jménem. Zmatené je to leda tak pro vás, protože se zde snažíte zazářit.

MK44, dělám 1. ročník elektrikáře, potýkal jsem se s psychickými problémy.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podle gramatiky bych typoval obecnou školu a ne SŠ.
Takže se začni konečně učit a je jedno kde !

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud nejsi plnoletý, nesou Tví rodiče za Tebe odpovědnost a tedy mají poslední slovo v otázce Tvého vzdělání.

Jinak je těžko se k tomu nějak vyjadřovat. Jen Ty víš, proč jste se s matkou nepohodli, jaké učiliště pro Tebe vybrala, o jakou školu máš zájem a zda je/není náročnější, než ono učiliště. Nepíšeš, co bylo příčinou zdravotních problémů, tedy zda souvisejí se studovaným oborem. Nepíšeš, jaký ročník jsi nedokončil a kolik jich zbývá - tedy sám zvaž, zda není lepší SOU dokončit, i když Tě obor moc nebaví, zvláště jde-li o obor, ve kterém je možno se dobře uplatnit. A až po získání této kvalifikace se věnovat oboru, který Tě baví, zvláště je-li obtížné se v něm výdělečně uplatnit. Opravky nesložíš, pokud je složit nechceš a nepřipravíš se na ně. Větě, že Ti nevěřili, protože znají Tvého rodinného příslušníka, vůbec nerozumím.

Doplňuji:
Vida, elektrikář. To rozhodně není k zahození. Nemůže to dělat každej blb a elektrické rozvody po bytech a výrobních halách hned tak brzo nezaniknou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.