huxa

Může mi inspektor nedat řidičský průkaz s odůvodněním, že jezdím blízko dělící čáry a tedy porušuji zákon 361 § 11?

Pokud nevjíždím do protisměru a nejedu ani po dělící čáře, pouze, protože jedu po levé straně mého pruhu.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Máš pro to ježdění u dělící čáry nějaký důvod? Zákon mluví o ježdění „při pravém okraji vozovky, pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti“ – takže si dovedu představit jezdit dál od kraje na rozbité okrsce bez krajnice nebo v noci, aby bylo možné reagovat na neosvětlené chodce či cyklisty. Ale za normálních okolností je to spíš nebezpečné, každý druhý najíždí do zatáček po čáře a to je srážku, i když ty si ve svém pruhu ☹

Další odpovědi
jpau

Smyslem toho všeho je dostat tě tam znovu a donutit tě zaplatit zkoušku. Samozřejmě objektivitu Tvého tvrzení nelze přesně zhodnotit, protože tam nikdo z nás pravděpodobně ne­byl.

cukrar

Huxa, ano i ne, páč záleží na konkrétní situaci.
Příklad, vozovka o šíři 3 metry, nic Vám nehrozí. Jízdní pruh 4,5 metru, nemáte co dělat u plné čáry..
Hezký víkend.

Dochy

Myslím, že může. Kromě toho zda dáváš na křižovatce přednost podle pravidel pozoruje i tvé chování na silnici a myslím, že by Ti neměl dát řidičák pokud mu cokoliv na Tvé jízdě připadá trvale (naučeně) nebezpečné.
Takový pojem „agresivní jízda“ je pravidly těžko popstižitelný, hodnocení silně subjektivní a přesto jsem si jist, že budu opravdu rád pokud nikoho takového instruktor nepustí.
Kdyžtak se zkus zeptat svého instruktora, proč tě naučil jezdit tak u středu vozovky… 😉

huxa

jpau-tento zákon konkrétně inspektor citoval a neříkal nic o jízdě v protisměru.
Ovšem v případě odřeknutí mého práva na řidičský průkaz kvůli svým pohnutkám-penězím, by porušoval on zákon, nikoliv? Nebyla by to poté ironie, jako když policista spáchá vraždu…

Pepa25

Jde o jízdu motocyklem?

huxa

Omlouvám se, autem.

zzzlatokopka

Pruh má cca3 metry a nebo víc, ty musíš jet v pravo, aby tě ostatní mohli předjíždět, zákon říká, že v předjíždění nesmíš bránit, a tím že jedeš vlevo, jim předjíždění znemožňuješ.

Doporučuji dej si pravé zrcátko tak, ať vidíš na zem vedle auta, pak uvidíš kolik tam máš místa a budeš si lépe vzdálenost od krajnice odhadovat. Řidič sedí vlevo a pro začátečníka může být problém krajnici odhadnout.

Pokud tak jezdíš normálně, tak se divím, že tě autoškola na zkoušky pustila:-((

zzzlatokopka

Huxo neboj, časem se vyjezdíš a sám se pak budeš divit, jak se ti do tak malé díry podařilo auto zaparkovat:-)))