Může mi exekutor zablokovat bankovní účet?A pokud ano z čeho mám potom žít,když nemám přístup k penězům?Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Blokování účtu je standardní cesta jak dlužníka donutit zaplatit. Mě ten smysl uniká. Musíte poprosit zaměstnavatele, aby Vám peníze dával hotově, složenkou nebo na účet syna, dcery (manželky NE, protože za dluhy manželky ručíte taky vy)

Další odpovědi
standa

…a já bych poradil, abyste se s exekutorem pokusil dohodnout na nějakém rozumném splátkovém kalendáři a ten se pak pokusil dodržovat s tím, že svůj dluh byste tak postupně umazával.

A na otázku práva exekutora zablokovat účet již bylo odpovězeno.