Danča1210

Může mi exekutor zabavit výživné??

Může mi exekutor zabavit i výživné na děti,nebo jsou to nezabavitelné peníze,které patří dětem? A ještě jeden dotaz..podala jsem žádost o zvýšení výživného,býv­.manžel nyní platí 1 a 1tis.na 2děti(15,11).Vy­dělává doc.dost,má ale taky exekuci,bere soud ohled na to co mu strhávají nebo určuje výživné z částky,který má před stržením exekucí. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
brillant

opakovaná otázka od vás http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-mi-exekutor-zabavit-i-vyzivne

Další odpovědi
anonym

Otázka je opakovaná a neměla by tu být. Odpověď na ni ale není správná. Podle exekučního zákona se výživné bere jako exekuci podléhající příjem. Takže i výživné na děti se do příjmů započítá, odečte se částka – nezabavitelné minimum (kde jsou zákonem stanovené náklady na dlužníka, domácnost, děti) a zbytek se použije na úhradu exekučního dluhu.

Zkus se podívat na toto téma na netu, např.:

Portál POHODA – Srážky ze mzdy v roce 2013

V roce 2013 se zvýšila nezabavitelná částka a nově se vyplácení nemocenského a peněžité pomoci v mateřství od ČSSZ považuje za náhradu mzdy podléhající exekuci. Jak provádět srážky ze mzdy v roce 2013, vám poradí …

portal.pohoda.cz

petrsulc11

Dobrý den, kdyby to někoho zajímalo nedávno jsem narazil na dobrý článek: https://www.ci­kr.cz/zastave­ni-exekuce-vyzivne/ kde se dočtete jak můžete postupovat v případě exekuce. Doporučuji se obrátit na kvalitní právníky, kteří vám poradí.. Já jsem s tím měl také bohužel jen samé starosti. Přeju hodně sil