Avatar uživatele
martina-v.

Může mi exekutor zabavit vysavač, když je mé 18ti leté dítě alergik?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3856 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Doporučuji se poradi s právníkem. Snad můžete požádat o zastavení exekuce na konkrétní věc – se zdůvodněním jaké popisujete…

Doplňuji:
Zkuste se podívat sem:
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/18270-exekuce-majetku-co-vam-exekutor-nesmi-zabavit

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anyone

Stručně – může, aniž by porušoval zákon.
Odůvodnění – vysavač není vyňat jako předmět nezbytný, naopak spadá do úklidových předmětů (na rozdíl od vařiče, pračky apod.) Pro zdravotní účely by spíše sloužila např. čistička vzduchu apod.
Stačilo předložit zdravotní potvrzení od lékaře, kde by byla výslovně uvedena tato podmínka – proč jsi neřešila na místě?
Podobně jsi měla předem žádat o vyloučení z exekučního rozsahu – exekuce přece nepřišla „přes noc“!

Viz znění zákona:
Dle § 322 OSŘ jsou z exekuce vyloučeny:

  • běžné oděvní součásti a obvyklé vybavení domácnosti, (ve smyslu „nezbytné“)
  • zdravotnické potřeby a jiné věci, které dlužník potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě,
  • věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
Awe

Na tohle se exekutor nedívá,že je někdo alergik…Co já vím tak mají větší práva snad než policie…Pokud nejsi doma můžou si pomocí zámečníka dveře otevřít.Teda pokud za poslední rok nebyla žádná změna v zákoně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je běžné, že se lidé, které exekuce postihla domáhají věcí, které potřebují nutně k životu. Většinou je exekuce na tyto potřebné věci zastavena.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
martina-v.

Ano, ale v zákoně je také dáno, že nesmějí zabavovat věci zdravotnické potřeby a jiné věci, které potřebují vzhledem ke svým nemocem či vadám. Tak by mě tedy zajímalo, když se mi dcera doma dusí, jak je možné že to tedy nepotřebuje ?

před 3856 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek