Může mi exekutor zabavit vysavač, když je mé 18ti leté dítě alergik?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Doporučuji se poradi s právníkem. Snad můžete požádat o zastavení exekuce na konkrétní věc - se zdůvodněním jaké popisujete...

Doplňuji:
Zkuste se podívat sem:
http://www.bezplatnapravnipora dna.cz/…

Zdroj: http://www.penize.cz/18270-exe kuce-majetku-co-vam-exekutor-n esmi-zabavit

Další odpovědi:

Pokročilý

Stručně - může, aniž by porušoval zákon.
Odůvodnění - vysavač není vyňat jako předmět nezbytný, naopak spadá do úklidových předmětů (na rozdíl od vařiče, pračky apod.) Pro zdravotní účely by spíše sloužila např. čistička vzduchu apod.
Stačilo předložit zdravotní potvrzení od lékaře, kde by byla výslovně uvedena tato podmínka - proč jsi neřešila na místě?
Podobně jsi měla předem žádat o vyloučení z exekučního rozsahu - exekuce přece nepřišla "přes noc"!

Viz znění zákona:
Dle § 322 OSŘ jsou z exekuce vyloučeny:
- běžné oděvní součásti a obvyklé vybavení domácnosti, (ve smyslu „nezbytné“)
- zdravotnické potřeby a jiné věci, které dlužník potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě,
- věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly.

Bronzový

Na tohle se exekutor nedívá,že je někdo alergik...Co já vím tak mají větší práva snad než policie...Pokud nejsi doma můžou si pomocí zámečníka dveře otevřít.Teda pokud za poslední rok nebyla žádná změna v zákoně

Zlatý

Je běžné, že se lidé, které exekuce postihla domáhají věcí, které potřebují nutně k životu. Většinou je exekuce na tyto potřebné věci zastavena.

Diskuze k otázce

martina-v.

Ano, ale v zákoně je také dáno, že nesmějí zabavovat věci zdravotnické potřeby a jiné věci, které potřebují vzhledem ke svým nemocem či vadám. Tak by mě tedy zajímalo, když se mi dcera doma dusí, jak je možné že to tedy nepotřebuje ?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.