pn65

Může mi banka zrušit účet, když je na něm exekuce?

Banka hrozí, že mi zruší účet, jelikož na něj nespořím žádné peníze, bohužel je na něm exekuce, může tedy zrušit účet?

Odpovědi
mis.marketka

Banka sama o sobě účet zrušit může a dělá to ve chvíli, kdy klient poruší podmínky poskytování této služby, což – dle smlouvy, eventuálně Produktových podmínek – může být např. i pravidelný kreditní obrat na účtu. Ovšem mám za to, že nemůže zrušit účet, pokud je na něm blokace z důvodu exekuce.

WoIfy

Pokud vím, sama o sobě to udělat nemůže.
Pokud ti ale banka tímto hrozí, nejspíše za to nestojí, a je na čase se porozhlédnout po konkurenci.