elvan

Může mi antikoncepci předepsat jiný lékař než gynekolog?

Dost by mi to usnadnilo situaci. Je případně nějaká jiná alternativa získání receptu/léků (nemluvím samozřejmě o objednávání něčeho pofidérního z internetu apod)?

Už svoji mám a beru ji několik let, ale teď si potřebuju koupit další a nemám žádný recept. Beru si vždycky dvojitý (repetatur duas), takže mi vystačí na půl roku a teď se mi stalo, že jsem ze dne na den zjistila, že žádný nemám, ani rezervní plato.

Dá se s tím něco dělat (kromě cesty za gynekologem) ?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Ano. Může ti ho vyýjimečně předepsat třeba tvůj praktické lékař nebo lékař na pohotovosti. Neměl by s tím být problém.