emamamisu

může městská část případně odbor bydlení odbýt nájemníka bytu se stížností pokud mu není oficiálně připsán?

jedná se o vyúčtování vody, které se nájemníkovi zdá vysoké. jak postupovat při reklamaci a podání stížnosti jsem se dozvěděla zde. teď mi jde o to zda je možné, aby byl výše uvedený nájemník takto odbyt? jak může dál jednat?

Nejlepší odpověď
www

Nevím, co míníš pojmem „oficiálně připsán“.
Majitel bytu vždy komunikuje pouze s tím, kdo je řádným podnájemníkem podle smlouvy. Nikoliv s tím, kdo tam jen tak bydlí.
V tom případě cizího odbýt může a navíc může hrozit určitý postih řádnému podnájemníkovi.

Další odpovědi
marci1

Úřad bude jednat jen s právoplatným nájemcem bytu.

anonym

Pokud bydlíte v městském bytě, který má pronajatý jiný nájemník, měl se Váš pronájem realizovat se souhlasem městského úřadu. (V tomto případě by úřad s Vámi byl povinen jednat a Vaši stížnost vyřešit.) V nájemních smluvách je o postoupení pronájmu dalším nájemníkům konkrétně uvedeno, zda to je nebo není v rámci nájemní smlouvy možné. Většina nájemních smluv další pronajímání bytu zapovídá.
Jelikož nejste na úřadě veden(a) jako smluvní partner(nájemník), tak město nemá nejen důvod, ale ani možnost, s vámi jednat. Můžete požádat nájemníka, jehož byt obýváte, aby spotřebu vody reklamoval svým jménem.