alibaba13

muže město chtít zpětně nájem

Dobrý den muže město a pak následně majitel bytu zpětně za rok a půl chtít navýšení nájmu ,když si udajně majitel nepřevzal zvýšení nájmu a město to chce po něm zpětně ,protože si ho samo nezvýšilo ve složenkách a ponechalo menší nájem
Doplňuji:
děkuji moc za vaši odpověd

Nejlepší odpověď
inspektorcz

Nájem (nebo pronájem) bytu je smluvní vztah uzavřený na základě písemné smlouvy. Pokud nemáte ve smlouvě uvedeno, že pronajimatel může žádat zpětné navýšení nájmu, pak toto navýšení nemusíte akceptovat.

(Jinak velmi zajímavé je, že ten majitel má byt od města a dále ho pronajímá – jestli se jedná o obecní byt nebo sociální byt – pak se dopouští majitel podvodu. Obecní byt nebo sociální byt se totiž dále již nesmí pronajímat. Jestli jsem to dobře pochopil tak město někomu pronajalo byt a ten někdo to pronajímá vám. Zde bych doporučil zajít na městský úřad a domluvit se s městem aby byt pronajal přímo vám.)

Další odpovědi
standa

Na tuto otázku jsem odpovídal na jiném místě – viz odkaz níže ve zdroji.

Nejsem si jist, zda ´rada´ (jistě upřímně míněná) od inspektorcz je ta nejlepší, protože pokud to tak je a podnájem je ´na černo´ bez souhlasu města, tak po oznámení této skutečnosti může město nájemní smlouvu vypovědět (§ 711/2.d občanského zákoníku) a tím bude automaticky ukončen podnájemní vztah…

A víra, že město tento byt pronajme zrovna vám je falešná…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zpetne-najemne