HZK

Může mě zaměstnavatel vyhodit, pokud jdu na nemocenskou, která se kryje s prodloužením smlouvy na dobu neurčitou??

Pokud se mi stane úraz a po zbytek smlouvy (např. 2 měsíce, po kterých se má rozhodovat zda mě bude smlouva prodloužena na neurčito) budu muset zůstat doma, může mě zaměstnavatel smlouvu ukončit?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jen opravím nesprávnou odpověď Drapa.
Pokud jsi zaměstnán na dobu určitou, nezáleží na tom, zda jsi v pracovní neschopnosti nebo ne. Pracovní poměr končí dnem, který je uveden v pracovní smlouvě do:xxxxx bez ohledu na pracovní neschopnost.
Jinak je jen věcí zaměstnavatele zda smlouvu prodlouží – změní na dobu neurčitou nebo ne.

Další odpovědi
Drap

Pokud je smlouva na dobu určitou, může ji zaměstnavatel ukončit. Pokud v té době jsi na nemocenské, jsi zaměstnán do skončení neschopenky.