Může mě zaměstnavatel vyhodit?

Chtěla bych se zeptat,mám smlouvu na určito do března,a ode dneška25.3. jsem nastoupila na neschopenku na rizikové těhotenství.Jakto že mě zaměstnavatel i přez neschopenku může vyhodit a kde pak budu vedená a z čeho se mi vypočítá mateřská?

Nejlepší odpověď
standa

  1. nikdo vás „nevyhazuje“…, prostě vám skončí pracovní poměr, který jste měla již dávno předem dohodnutý ve formě na dobu URČITOU do 31.3.2011
  2. případný zákaz podání výpovědi lidem, kteří jsou nemocní, se na vás nevztahuje, protože vám zaměstnavatekl nedává žádnou výpověď
  3. nemocenské dávky a následně i mateřská vám bude vypočtena z vaší dosavadní mzdy
  4. jen upozorňuji, že prvních 21 dnech nemoci, vám zaměstnavatel první tři dny neproplatí vůbec a náhradu dostanete pouze za zbývající neodpracované směny do 31.3. Sociálka vám pak začne nemocenskou proplácet až od 22.dne nemoci, tedy od 15.4.2011

Další odpovědi
Salvaje

Je to jak říká Standa. Prostě Vám končí smlouva. Kdybyste nastoupila na neschopenku až po prodloužení smlouvy a na mateřskou dřív, než by Vám skončila další smlouva, tak byste byla pořád vedená jako jeho zaměstnanec.
Nic s tím bohužel neuděláte.