anna.m

Může mě zaměstnavatel odmítnout po 2leté mateřské?

V březnu mi končí dvouletá mateřská. Dnes jsem se šla domluvit do práce, kdy bych mohla nastoupit zpět, ale bylo mi řečeno že jsem si na začátku mateřské měla napsat kdy půjdu do práce a tudíž ted pro mě nemají volno a počítali s tím že zůstanu tři roky doma. Opravdu mě mohou vzít zpět až po 3 letech, když mám mateřskou na 2 roky?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jste měla nahlášenou mateřskou na dva roky, tak by vás měli vzít po dvou letech.

Další odpovědi
fablen

Dvouletou mateřskou mít nemůžete. Měla jste zřejmě mateřskou dovolenou a po jejím skončení jste přeci musela požádat svého zaměstnavatele o poskytnutí rodičovské dovolené do 2 let věku dítěte? Pokud jste si ale vše vyřídila na okresní správě soc.zabezpečení sama a zaměstnavateli nic neoznámila, pak se domnívá, že čerpáte klasickou tříletou RD.