Muže mě šéf vyhodit ze dne na den a vymyslet si nějakej důvod?

mám smlouvu už 5 rokem. dekuji
Pracovni smlouva

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud si důvod pouze vymyslí a prokážeš, že je to výmysl, můžeš se s ním soudit. Většina takovýchto žalob však nebývá úspěšná.

Další odpovědi:

Stříbrný

Teoreticky (podle zákona) ne, ale prakticky se to děje.
Zaměstnavatelé se spoléhají na to, že se s nimi zaměstnanci nebudou soudit.

Mám opačnou zkušenost než Drap:
Většina pracovně právních sporů (nedávno jsem někde četla, že to má být až 80 %, ale to se mi nezdá moc pravděpodobné – já bych to odhadla kolem dvou třetin) bývá rozhodnuta ve prospěch zaměstnanců.

_____

Nechcete přiblížit, oč jde? Třeba bychom poradili…

Stříbrný

jo on může všechno...a když budeš protestovat napaří Ti nesplnitelný úkol a co ? nemáš výsledek ? tak běž do háje...je to svinstvo ale houno naděláte

Zlatý

Teoreticky ne, ale představ si kolik by stál soud a jak by se Ti pracovalo ve firmě, kdyby Tě šéf vyhodil a soud rozhodl o neplatnosti výpovědi ? Bohužel většina zaměstnanců v zájmu "zachování duševního zdraví" výpověď z pracovního poměru raději přijme. :-((

Zlatý

Nemuze te vyhodit jen tak protoze si na tebe neco vytahne z rukavu. To on ti pohrozi a ""poradi ti"" abys podepsal ukonceni "dohodou"-pocita s tim,ze se leknes.
ad Drap: pokud by ke sporu doslo,tak na zamestnavateli je aby on prokazal,ze to tak je-ne na zamestnanci ze to tak neni...

Zlatý

Okamžité zrušení pracovního poměru lze aplikovat dle ZP za porušení pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem. Lze do toho zahrnout i neomluvenou absenci.
Odborové organizace, od roku 2012, již nemají právo spolurozhodovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.