andrejbabis

Může mě revizor zadržet po vystoupení z vozidla?

Ve vozidle mě chytí revizor, vystoupíme spolu ven. Může mě fyzicky zadržet?

Pokud ano, co po příjezdu policie, jak dokážou, že jsem byl ve vozidle veřejné dopravy bez jízdenky?

P.S.: Otázka je myšlena přesně jak je napsána, neptám se, jestli to je etické a správné jednání.

Odpovědi
Tw!st

Revizor tě nemůže držet nikde, není to státní ani městská policie, je to zaměstnanec dopravního podniku. Revizorovi nemusíš sdělovat ani své jméno. Může si na místo zavolat policii a ta to pak řešit přes přestupkovou komisi. Z vlastní zkušenosti: pokud tě zastaví revizor a nemáš lístek, tak mu řekni, že jdeš, že nemáš na něj čas, jméno mu nesděluj a požádej ho, ať si zavolá policii na přezkoumání přestupku, on se na to většinou vykašle a jde si najít nějakého blba, který mu tu pokutu zaplatí.

led

Ravízor dopravného podniku kontroluje cestujúcich vo vozidle. Ale ak nemáte cestovný lístok, alebo je neplatný a na jeho výzvu mu podáte identifikačný doklad, načo spolu vystúpite z vozidla, ako chcete dokázať privolanej polícii, že ten doklad čo drží v ruke, vám odcudzil? On vás nezadržal, ten doklad chce vám odovzdať po skontrolovaní vašich údajov príslušníkmi polície a ďalej postupovať v súčinnosti s nimi. Nezabudnite, revízor nikdy nechodí sám…
Chodiť bez lístka, na čierno, sa nevydarilo ani hrdinom filmu Šťastie príde v nedeľu http://www.csfd­.cz/film/82767-stastie-pride-v-nedelu/prehled/ https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5UKBJvwVVZo
To skôr narazíte na revizora pražských elektrických drah Gustáva Anděla http://www.csfd­.cz/film/10088-andel-na-horach/prehled/ https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5eGaReZjpYQ hneď v úvode

kolmano

Revizor má právo tě zadržet (i fyzicky) do doby příjezdu policejní hlídky (je to paragraf v zákoně jen nevím který přesně). Na dokazování, že jsi byl ve vozidle
jsou přeci svědci proto revizoři chodí většinou ve dvou až třech lidech.
Co psal Tw!st je blbost, pokud je jasné, že nemáš jízdenku revizor mile rád zavolá policejní hlídku a počká protože má jistotu, že z tebe tu pokutu dostane.