může mě majitel vystěhovat z bytu kvůli rekonstrukci?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano. Pokud jde o nezbytnou rekonstrukci, kdy se opravuje celý dům, nebo jednotlivé byty, a bydlení v něm při provádění oprav by ohrožovalo bezpečnost nájemníků, může toto majitel udělat. Měl by se s Vámi dohodnout, kde po dobu rekonstrukce budete bydlet a v případě, že nemáte jinou možnost by Vám měl zajistit náhradní bydlení nebo ubytování.
Je běžnou praxí, že někteří majitelé nemovitostí se tímto způsobem zbavují nájemníků. Nemusí to být ale právě Váš případ. Vše je na domluvě.

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud bude byt neobyvatelný tak ano, ale musí poskytnou náhradní bydlení.

Bohužel v zákoně jsou dva pojmy bydlení označující a nevím přesný rozdíl.

Hlada

Jen tak vás vystěhovat nemůže. Až po marném uplynutí výpovědní lhůty, kterou máte v nájemní smlouvě. Nejdřív vám pochopitelně musí dát výpověď. Volných bytů k pronájmu se však nabízí obrovské množství, takže nemá žádný smysl se o byt přít. Naopak, pokud se budete chtít do zrekonstruovaného bytu vrátit, můžete s majitelem uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí. O bezproblémové nájemníky je nouze.