zelí

Může mě bolet hlava ze smrkání?

Ahoj, v noci jsem se vzbudil a zjistil, že mám ucpaný nos. Smrkal jsem a smrkal, ale nešlo to. Myslíte, že jak jsem „tlakoval“ hlavu, tak mi něco mohlo pokazit v hlavě, vcelku mě od té doby bolí. Možná hloupá otázka, ale mám celkem strach. Díky.

Doplňuji: No já jsem zdravý, jen jsem měl prostě ucpaný nos.

Nejlepší odpověď
UltraFan

Neměj strach. Celkem často se stává že nachlazení a chřipky jsou doprovázeny bolestí hlavy 🙂

Další odpovědi
Šidlo

no, cieľom smrkania je vysmrkať sopeľ, nie mozog.....

ale ak ste okrem nachladnutia zdravý a polka rodiny vám neumrela pred 40 na aneuryzmy a mŕtvice......tak sa nebojte

mosoj

Silné smrkání může způsobit, že se hlen z nosu dostane do uší. Pak hrozí zánět v uších. Proto se má smrkat pouze z jedné nosní dírky a druhou mít ucpanou, potom to obměnit.
Pokud ti ucpaný noc hodně vadí ( zejména v noci kdy se špatně dýchá), kup si jakékoliv kapky do nosu. Použití jedněch kapek ti neublíží, jedině pomůže.
Znám to moc. Trpím na chronickou rýmu a bez kapek nemohu existovat. Je to sice špatně, ale nic jiného na to není.

anonym

Málo kdy hlava, když „slzí“ nebolí?

ivzez

Těžko říct, příčin bolesti hlavy může být víc.

Ale určitě nedoporučuji žádné kapky.
Vytváří se na nich závislost a mohou působit i další
zdravotní problémy (např. „chronickou rýmu“).

[Nedělám si legraci z Mosojovy odpovědi.
Příčinou „chronické rýmy“ opravdu mohou být nosní kapky.]