Vendelka

Může žena registrovaná na úřadu práce a pobírající podporu v nezaměstnanosti pomáhat zadarmo manželovi na ŽL v obchodě?

Odpovědi
Drap

Za darmo a nepravidelně samozřejmě může. Nemůže to však dělat jako celodenní práci. Být osobně tou ženou, tak bych to určitě nedělal, pokud by byla jiná možnost.

Jiří Bohumil

Pokud ji někdo nenahlásí na pracák (neudá), může dělat cokoliv 🙂 Ale pak může mít problémy.

ivzez

Pokud jí to nebude bránit v aktivním hledání
nového zaměstnání a poskytování potřebné
součinnosti úřadu práce, může.

Ovšem bude nutné to nějak „papírově“ ošetřit,
aby v případě kontroly manžel nedostal pokutu
např. za zaměstnávání na černo…