martina123

může mamku její druh jentak vyhodit z bytu?mají sepsanou náj. smlouvu…

Nejlepší odpověď
zzzzz

To ji mají jako sepsanou mezi sebou? Nebo ji mají napsanou s někým jiným a oni oba jsou nájemci?

Pokud ji mají sepsanou mezi sebou, a druh je majitel a matka nájemce, tak ji musí dát výpověď z nájmu dle občanského zákona.

Pokud je vlastník někdo jiný, a oni dva jsou nájemci, tak ji vyhodit nemůže. Matka má, ale povinnost se podílet na placení nájmu.

Pokud by ji násilím vyhodil, doporučuji zavolat na policii.

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h7.aspx

Další odpovědi
cukrar

Nejasný dotaz, musíte upřesnit.