putycka

Muze ma sestra prodat druzstevni byt bez meho souhlasu kde mam trvaly pobyt?

Odpovědi
anonym

Pokud je držitelem bytu sestra, tak jej samozřejmě prodat může. Bytové družstvo potom jenom převede držení bytu na nového majitele a ten se potom stane členem družstva na místo Vaší sestry.
Váš souhlas zapotřebí k ničemu není. Vy máte v bytě pouze trvalý pobyt.
Pokud však sestra byt prodá, budete si muset najít jiné bydlení. Ani sestra, ani nový majitel bytu, ani bytové družstvo vůči Vám nemají povinnost zajistit Vám náhradní bydlení.
Je mi jasné, že toto nejsou nejspíš zprávy, které se Vám budou líbit. Pokud ale vztahy mezi Vámi a Vaší sestrou nefungují, bude stejně nejlépe sehnat si vlastní bydlení.

Reuef

pokud nejsi spolumajitel tak jo…a pokud se nedohodnes s novym vlastnikem na podnajmu tak ti asi bude muset najit odpovidajici bydleni (ted ovsem nevim kdo – jestli novy majitel nebo tvoje segra)

bolak

trvalej pobyt neznamená vůbec nic, jasně že může >>> http://www.ku­dlanka.cz/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=2731&I­temid=55

jediná možnost je odoushlasit jí to a doufat že ji tím zmateš (ach ta sourozenecká láska)

dudu

Mám pocit, že majitelem bytu je družstvo. Důležité je na koho byl vydán dekret k užívání bytu. Už vůbec si najsem jist jaká jsou pravidla při eventuelním pozůstalostním řízení.