Může lékař předávat informace ohledně nezletilých dětí bývalému manželovi – děti mám ve vlastní péči

Nejlepší odpověď
sejtanka

Jako jejich otec má nato právo,i když děti máte ve vlastní péči.

Další odpovědi
hanulka11

Při hospitalizaci se většinou ptají komu mají dávat zprávy a na toho chtějí tel. číslo, kdyby něco… a vy tam musíte uvést, že si přejete informace pouze na toto vaše číslo.

tom004

Můj názor je,že tyto informace lékař sdělit musí.Podle mne,ani jeden z bývalých manželů,si nemůže vyhradit právo informací o zdravotním stavu vlastních dětí.Snad jediná vyjímka může být „soudní rozhodnutí o zákazu návštěv dětí“. Potom by asi právo na tyto informace neměl.

UnLife

Tím, že nemá otec děti v péči neznamená, že není jejich zákonným zástupcem, takže zakázat by to mohl pouze soud, případně nějaký správní orgán, pokud by od otce hrozila dětem nějaká újma, kdyby to byl např. alkoholik.