Lamen

Může kaz v zubu zůstat?

Před asi 9 měsíci jsem byl na vrtání zubu. Po následující čas byl zub od začátku citlivý na studené a teplé. Nyní tato citlivost lehce ustoupila, ale začaly často bezduvodné (Někdy způsobené konzumací sladkého, obvykle ale přijdou jen tak i do opakovaně vyčištěných zubů) bolesti, které vždy z nenadání přijdou ve velké síle a pak po chvíli odezní. Je možné, že nějak zůstal kaz v zubu a celých 9 měsíců se rozšiřoval a teď o sobě dává vědět?

Odpovědi
anonym

Kaz máš opravený. Je ale docela dobře možné, že v zubu byl slabý zánět a ten způsoboval reakci na teplé a studené. Reagovat může i poraněná dáseň, citlivý krček zubu nebo tam může být další kaz. Každopádně je třeba zajít znovu k zubaři. Nečekej na objednání někdy za 3 měsíce, ale jdi do ordinace jako bolestivý případ, nebo nejdříve zubaři zavolej a domluv se. Pokud zub reaguje na chutě, tak to v pořádku není, já bych nečekala ani těch devět měsíců.

Hakunamatata

Vrtá ti tam nějaký cervik, kterého ani zubař, ani rentgen neodhali. Stalo se mi něco podobného. Zatím řešení nemam, ale na tuto akutní bolest pomáhá cesnek ci hřebíček.

Funna

vzhledem k tomu, že mne bolí „mrtvý“ zub bez nervu (což je blbost), tak už se u zubů nedivím ničemu…a pokud ti zubař neodvrtal všechno napadené kazem, mohl by tam teoreticky zůstat…ale to si nemyslím..problém bude někde jinde…citlivost zubů jak ji popisuješ se projevuje obvykle při napadení odhaleného krčku…zajdi si ke stomatologovi ať máš klid…