domino jahod

může jít ke zpovědi do kostela i někdo, kdo není křest'an' ??

Nejlepší odpověď
annas

Do kostela určitě. Dívat se kolem, jak reagují ostatní věřící.

O zpovědi víc napoví odkaz. Nejste¨zřejmě pokřetěná, protože příslušnost ke křesťanství není dána původem nebo narozením, nýbrž křtem a osobním přijetím určitého vyznání víry (nauky) a životní praxe.

Může jít člověk ke zpovědi, pokud není pokřtěn?

„Zpověď je svátost smíření. Pokud jde křesťan ke zpovědi, jde proto, že má nějaký hřích. Ten hřích je v podstatě narušení vztahu se sebou, s Bohem, s církví a se svým společenstvím. Tou zpovědí žádá o odpuštění skrze mne od Boha, ale také od církve a právě toho společenství a já mu dám rozhřešení. Tedy ke zpovědi může jít každý, ale rozhřešení dostane jen věřící.“

http://www.hks­.re/domains/hks­.re/wiki1/doku­.php?id=krestan­stvi_-_cermakova_hau­merova_krytina­rova_vankova_zit­tova

Další odpovědi
iceT

Já si myslím,že ano,že klidně může.Není to ale jen o víře,jde o to,že dotyčný má problém,chce ho řešit a neví jak,ale k psychologovi nebo jinam nechce nebo nemůže.
Kněze váže zpovědní tajemství,umí poradit,utěšit,je to lepší než se obrátit o radu nebo pomoc jinam a pak se divit,kolik lidí ví o mých problémech.Někdy je lepší svěřit se cizímu než blízké osobě,protože cizí člověk se dívá z nezaujatého úhlu pohledu a jako takový taky poradí.

fcoop

Může.jiná věc je,proč by to dělal. Kněz by ho neodmítl,ani by nemohl,vždyť ten ,kdo shodou okolností nevěří,není přece lidská bytost druhého řádu.

Instituce zpovědi vůbec není špatná věc. Dotyčný na sebe všechno „práskne“ a mělo by se mu ulevit. Snad.

"Jestliže se mě zeptáte, co je to rozhřešení, pak odpovím, že je to výrok pronesený ústy kněze ve jménu a v zastoupení Krista, který odpouští naše hříchy a takto je zahlazuje, jako bychom je nikdy nespáchali – pochopitelně platí to pouze tehdy, když hodně a náležitě splníme podmínky této svátosti.(Net)

Idea – nádherná. Praxe – to bude horší.

Všichni jsme lidé.........­.............že?

Kromě toho – k tomu,abych věřil v Boha,nepotřebuji žádnou církev.

Tomu,kdo nevěří,pomůže,měl by – psycholog.

marci1

Když není křesťan, pak asi nemá důvod, aby chodil ke zpovědi.Duchovní funguje něco jako psycholog. Nevěřící může v případě problémů navštívit psychologa, svěřit se a případně se poradit o svých problémech.

zjentek

mě by zajímalo, jak to tak čtu, jestli může věřící k psychologovi ,)
Doplňuji:
myslím, že ke zpovědi do kostela (myslím ty veliké, co máme ve městech ,)), může i muslim, stejně jako svědek jehovův, nebo svědek jehovy, nebo co to.. zkrátka může tam asi i arab, cikán, indián ..a tak ,)

beer

A proč by nemohl?
Může přijít kdokoliv, třeba i ateista – pokud z nějakého důvodu chce..
Doplňuji:
I ateista může mít důvod !
Proč by si třeba jen tak nezkusil jak to vlastně v kostele probíhá a jak vypadá zpověď?

Reezo

nechápu důvod, proč by ateista chodil do kostela ??
nevěří na nebe ani na peklo, nevěří v boha. Tudíž nevěří ani na hříchy.
Já osobně bych možná ze zvědavosti se šel podívat, ale stačila by mi jedna zkušenost…
Doplňuji:
taky je třeba si uvědomit, že církev veřejně manipuluje s lidma, ovládá je a drží je ve falešné naději, že je tu někdo, kdo na ně dohlíží. Spoustu válek kvůli náboženství.

gepik

Ne všichni křesťané mají zpovědi. Křesťanských církví je celá řada, ke zpovědím chodí katolíci a možná i některé jiné. Já patřím k ČCE a tyhle rituály tam rozhodně nemáme. A taky nevím proč by měl někdo jiný chodit ke zpovědi za farářem. Jestli potřebuje pomoc, měl by vyhledat psychologa, a svěřit-vypovídat se je lepší přátelům, příbuzným…

Dochy

Může jít k duchovnímu rozhovoru. Zpověď (svátost smíření) je vázána na křesťany.
Doplňuji:
Zpověď kde od začátku lžete nemá smysl. Zpověď (svátost smíření) není dostupná ani pro všechny křesťany.

anonym

nemá to smysl – podle mě, ale asi může

HugoCharles

Každý může jít, víra je stav mysli, jak by asi farář zjistil, že zpovídatel není věřící?

briketka10

zjentku,

chtěla bych vidět toho cikána..
tos mě zas pobavilo achjo :D