Může jít dítě narozené v listopadu od září do školy?

Může jít dítě narozené v listopadu od září do školy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

myslíte v září před završením šestého roku jeho věku? obvykle ne; leda na doporučení psychologa.

Další odpovědi:

Bronzový

Jenže,Anetadelo, tazatelka měla asi na mysli případ, kdy dítě ještě nebude mít 6 let. Tzn. že v září by mělo jít do školy a 6 let mu bude až v listopadu. Takže tady určitě hraje svoji roli vývoj dítěte a doporučení lékařů, jak už tady bylo psáno.

Zlatý

Ano může

Pokročilý

Záleží na psychologickém vývoji dítěte a na přístupu školy. to nením zase tak dlouho, takže asi ano.

Pokud Vaše dítě samo chce a doporučili to psychologové a jeho lékař, není problém.

Bronzový

A proč by ne? Já mám dceru taky v listopadu. Takže až v listopadu oslaví 6 let, v únoru dalšího roku půjde k zápisu a v září půjde do 1. třídy - takže v listopadu už jí/mu bude 7 let a to je akorát ne?

PRO DARGY: mě to taky napadlo, jen jsem myslela, že to tazatele trkne, protože ona vůbec věk dítěte neuvedla.
Pokud by mělo jít dítě v 5 letech do školy, tak to opravdu musí posoudit lékař či odborník.
Jenže zrovna nedávno byl na netu článek, že pětina dětí prvňáčků je ve škole předčasně.

Stříbrný

Pouze velmi výjimečně, pokud se jedná o extrémně nadané dítě, jehož schonosti a školní zralost musí posoudit psycholog.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.