sardinka

může jíst zakrslý králík hlávkový salát?

Už jsem četla, že by se zakrslému králíčkovi neměl podávat hlávkový salát, protože bývá přehnojený. Tady je potom alternativa, že bych ho vypěstovala sama. Zaslechla jsem ale, že také nadýmá. Nevím, jestli ho můžu tedy svému králíčkovi předložit. Prosím o odpovědi těch, kteří mají s králíčky nějaké zkušenosti :)

Nejlepší odpověď
www

Může, ale všichni králíci mívají problém při náhlém přechodu na tuto zeleninu, třeba i zelí ap.
Proto dej jen kousek listu denně, ne víc a nezapomeň na suché krmivo. Tímto způsobem můžeš dávku salátu pomalu zvyšovat, dávat i trávu, pampelišky atd., současně vždy suché.
Salát ze skleníků moc nesvědčí ani člověku a vydrží, to bych neřešil.
Zkušenost s chovem

Další odpovědi
tydeda

Tento druh králíka jsem choval a jemožné mu dávat hlávkový salát, ale musíš začít pozvolna s menším dvákováním. Dále můžeš postupovat s větším dávkováním, třeba už celý list. Hlavně to nesmí být namočené !! Mohlo by to zavinit zkyselnění slinivky břišní.

Braník

králíkovi bych zelené raději nedával,lepší je seno,ječmen a granule plus voda
při podávání zelené stravy hrozí králíkovi kokcidioza a různé nemoci od živočichů co se prošli po zeleném krmivu,
dej králíkovi raději tvrdý usušený chleba a mrkev nebo jablko