Garger

Může jet PC pořád na vysoký výkon?

Nepoškodí ho to časem nebo nezkrátí životnost ?

Odpovědi
Kepler

Myslím si, že pokud bude mít PC dostatečné chlazení, opotřebování komponent nehrozí, páč jsou nepohyblivé. Jediné opotřebení může nastat právě u větráčků, nasávání prachu a následnému místnímu přehřívání tam, kde se prach usadí.

mosoj

To co je na něj moc, si stejně líbit nenechá.

cochee

Doplním Keplera: a hlavně harddisků – čert vem větráček za pár desetikaček, ale „uvařený“ HDD (klasický s rotujícími plotnami) stojí o dost víc a navíc přijdeš o data.

Upravuji: beru zpět, co jsem napsal, týká se pc nedobře chlazeného.

zelí

Polovodičové čipy obecně výkon časem neztrácí. Ale rozlišoval bych mezi stolním pc a notebookem. Když pojede notebook pořád naplno, tak ho časem uvaříš, protože na to stavěný prostě není. Stolní pc by to zvlánout měl naprosto vpohodě.

anonym

Ono záleží na tom o jaký jde počítač, každý počítač má slabá místa která ukončí brzo jeho životnost, většinou platí zásada, čím je to menší, tím menší je i životnost počítače, dobré chlazení dokáže životnost počítače prodloužit a dobře jsou chlazené jenom veliké drahé počítače.