Michal Kole

Může jet/letět neplavec s cestovní kanceláří k moři?Musí podepsat ve smoulově že nepoleze do vody?Co když se „přitopí“?

Třeba herečky, zpěvačky mají ve smlouvách, že nebudou sportovat, takže když takovou smlouvu může vystavit nějaká filmová produkční společnost, tak proč né cestovní kancelář, aby se jí klienti neutopili a neměla soudní tahanice po pozůstalých.

Když se na dovoléné s cestovkou přitopím, že musím zůstat v nemocnici na přístrojích a to kvůli mě celá skupina bude mít prodlouženou dovču, kvůli mé rezervaci místa v letadle nebo mě bude muset cestova dopravit domů extra, až mě odpojí z přístrojů ?

Nejlepší odpověď
anonym

No, Michale, opět hezký dotaz.
Pojistit se můžeš na rizikové sporty, a to bude za takovou paletu, že se raději naučíš i plavat.
Jelikož nejsi žádná TOP hvězda, tak ani nepočítej s čekáním letadla na Tvoji maličkost, než se rozhodneš po „přitopení se“ samostatně dýchat (a to je jediné Tvoje štěstí, protože bys to nejspíš nezaplatil). Letadlo určitě odletí bez Tebe.
Než si jako plavčík vyděláš na svou „sólo“ cestu domů, tak určitě budeš umět plavat jako Franta Venclovský. Ale to Ty stejně umíš, takže o Tebe bych se nebála ani náhodou.
Proč si cestovky nenechají vystavit nějaké dobrozdání od účastníků zájezdů předem o tom, že umí plavat, nebo že nepolezou do vody? I dobrý plavec může zkolabovat. No a s mizernými plavci se tak trochu počítá, že je uhlídají plavčíci nebo jiní všímaví turisté. Asi je to trochu i o byznysu.

Další odpovědi
Drap

y potom letecké společnosti musely chtít podepsát po cestujících, že prodělali paravýcvik

Mapel

Je to nesmyslná otázka a argumentace. Cestovka zprostředkovává zájezd do určitého místa a nijak nebude svazovat své klienty. Co a jak budou dělat je jejich věcí. Jsou plnoletí.

Herečka a zpěvačky mají obchodní smlouvy, kde se stanovují podmínky vzájemné obchodní spolupráce. Agentura vynaloží peníze na focení, vše uhradí a jejím ziskem je prodej fotografií. Pokud se něco modelce stane, tak má agentura jen ztrátu a toto riziko musí zminimalizovat. Občan si zájezd zaplatí a cestovka nemá žádnou ztrátu.

anonym

Michale, vysostni pravo byt na odpovedich za blazna mam tady ja !! Nelezte mi , prosim , do zeli !! -iv-

anonym

Škoda, že otázka není položena jako anketa. Ve tvém případě bych hlasoval pro odpověď" „Nepřipojovat na přístroje“.