Avatar uživatele
barnajka

Může i pes onemocnět Parkinsonovou chorobou, příp. Alzheimerem?

Můj boloňáček bude mít letos 13 let a asi tak třičtvrtě roku na něm pozoruju přicházející stáří: většinu dne prospí, ztrácí zájem o hraní, ztrácí pud sebezáchovy, občas má problémy s rovnováhou a k jídlu mu obvykle stačí mistička granulí 1× za den. Nějakou dobu si navíc všímám, že se zničehonic začne třást, jako kdyby mu byla zima. Zezačátku jsem si myslela, že má opravdu nějakou zimnici, tak jsem ho vzala, zabalila do deky a v náručí se ho pokoušela zahřát – jenže klepal se pořád dál. Ten záchvat třesavky vždycky trvá pár minut maximálně a objevuje se nepravidelně, někdy i několikrát za den. Opravdu mi to hodně připomíná Parkinsonovu chorobu, ale myslela jsem, že ta postihuje jenom lidi.
Pletla jsem se??

Jestli někdo znáte odpověď, budu moc vděčná – na netu jsem nic nenašla. Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, hanulka11 před 4575 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Sice mám „jakési“ zkušenosti s nemocemi psů, ale to jsem zatím neslyšel, ani nikde nečetl, množná se to však u psů jmenuje jinak.
Nejlepší bude návštěva veterináře, prozradí kde a v čem je problém.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

můžeš i zde
http://www.muj-pes.cz/veterinarni-poradna.php

zadat dotaz a bude ti odborníkem odpovězeno, ale asi bych se poradila s veterinářem, který tvého pejska zná a ví co již prodělal

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

To se mu jen něco zdá a svaly pracují spontáně. U psů občas k takovýmto třesům dochází i mimo spánek, většinou když leží, neni to nic neobvyklého

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek