Avatar uživatele
bolak

Může hořčice zplesnivět?

Našli jsme ve špajzce plnotučnou hořčici s datumem výroby 2008 a vypadá docela oukej, tak mi vrtá hlavou jak je možný že nezplesnivěla?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10 před 4185 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

no on je v ní taky olej a ten se časem vypaří a hořčice vysychá ,ale pozbývá tu chuť

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Proč by nemohla ? Pokud je uskladněna v podmínkách vhodných pro tvorbu plísní, tak tomu nic nebrání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

V hořtici je velmi kyselé prostředí a z výroby jsou v ní konzervanty kys sorbová a askorbová. Bude to jistě napsáno na obalu.Když před válkou převzal můj otec krám našel tam dřevěné sudy z úplně na kámen ztvrdlou hořticí. Hmotu roztloukl smíchal z vodou, osolili okyselili a byla jedlá. Koupil ve sklárně malé půllitříky a všechna se za války prodala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Může v klidu zplesnivět, pokud byla špatně uzavřena nebo kontaminována. Stačí lžička od syrového masa (když si mícháš s hořčicí tatarák a hrabeš v mase i ve skleničce:-), trocha mouky, která se ní dostane, kus sekané, zbytek párku, atp.
Hořčice je koření, které je smíchané s octem a dalšími přísadami, které ovlivňují její konzistenci a chuť. Semena obsahují tuk, který časem žlukne. Kyselina benzoová, hlavní konzervant – té klasické, obyčejné, plnotučné hořčice ale dokáže prodloužit její trvanlivost na hodně dlouho. Jenže ztratí chuť, prostě vyčpí a vyschne.
(Ta pětikačka za nový kelímek tě snad nezabije, netušila jsem, že jsi tak spořivý člověk…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Taky jsem našla zapomenutou.
Plasnivou jsem ještě neviděla a ani o ní neslyšela.
Jen vysychá a ztrácí trochu chuť.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Damiana: spořivej ani tak ne, spíš rád zkouším nový věci…

před 4184 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Nový! 🙂 Hořčice, co má za sebou skoro celou pětiletku!:-)))

Připomnělo mi to, jeden obchod, co jsem nedávno viděla. Podle vývěsního štítu tam prodávali zboží po určeném datu spotřeby (fakt, něco takového u nás lze!!!) a na ceduli venku měli napsáno: Každý den, čerstvé prošlé zboží…

před 4184 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

nevzala bych ji do pusy ani, kdybych jinou neměla blé !!
soused mi dal sterilovaný feferonky byly plesnivý ještě
teď vidím to zelený víčko a já s jakou radostí se do jedný
zakousla fůůj :((

před 4185 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek