bolak

Může hořčice zplesnivět?

Našli jsme ve špajzce plnotučnou hořčici s datumem výroby 2008 a vypadá docela oukej, tak mi vrtá hlavou jak je možný že nezplesnivěla?

Nejlepší odpověď
hanulka11

no on je v ní taky olej a ten se časem vypaří a hořčice vysychá ,ale pozbývá tu chuť

Další odpovědi
Drap

Proč by nemohla ? Pokud je uskladněna v podmínkách vhodných pro tvorbu plísní, tak tomu nic nebrání.

elektrikář

V hořtici je velmi kyselé prostředí a z výroby jsou v ní konzervanty kys sorbová a askorbová. Bude to jistě napsáno na obalu.Když před válkou převzal můj otec krám našel tam dřevěné sudy z úplně na kámen ztvrdlou hořticí. Hmotu roztloukl smíchal z vodou, osolili okyselili a byla jedlá. Koupil ve sklárně malé půllitříky a všechna se za války prodala.

Damiana

Může v klidu zplesnivět, pokud byla špatně uzavřena nebo kontaminována. Stačí lžička od syrového masa (když si mícháš s hořčicí tatarák a hrabeš v mase i ve skleničce:-), trocha mouky, která se ní dostane, kus sekané, zbytek párku, atp.
Hořčice je koření, které je smíchané s octem a dalšími přísadami, které ovlivňují její konzistenci a chuť. Semena obsahují tuk, který časem žlukne. Kyselina benzoová, hlavní konzervant – té klasické, obyčejné, plnotučné hořčice ale dokáže prodloužit její trvanlivost na hodně dlouho. Jenže ztratí chuť, prostě vyčpí a vyschne.
(Ta pětikačka za nový kelímek tě snad nezabije, netušila jsem, že jsi tak spořivý člověk…:-)

ReHu

Taky jsem našla zapomenutou.
Plasnivou jsem ještě neviděla a ani o ní neslyšela.
Jen vysychá a ztrácí trochu chuť.

bolak

Damiana: spořivej ani tak ne, spíš rád zkouším nový věci…

Damiana

Nový! 🙂 Hořčice, co má za sebou skoro celou pětiletku!:-)))

Připomnělo mi to, jeden obchod, co jsem nedávno viděla. Podle vývěsního štítu tam prodávali zboží po určeném datu spotřeby (fakt, něco takového u nás lze!!!) a na ceduli venku měli napsáno: Každý den, čerstvé prošlé zboží…

briketka10

nevzala bych ji do pusy ani, kdybych jinou neměla blé !!
soused mi dal sterilovaný feferonky byly plesnivý ještě
teď vidím to zelený víčko a já s jakou radostí se do jedný
zakousla fůůj :((