zjentek

Může heroizmus prodlužovat délku života?

Proč proslulí lidé, vesměs hrdinové, dožijí vždy vysoko nad průměrnou délku života? Jaký to motor je drží při životě?

Statisticky se to dá sledovat u lidí, jako jsou váleční hrdinové, přeživší koncentračních táborů, a pod.
Také lidé, jako je Zikmund, jakeš… a teď mě nikdo nenapadá jmenovitě, ale někdy až bije do očí, kolik „takovýchto“ lidí vysoko přežije devadesátku, ne-li stovku. Vypadá to, že život člověka nějakým způsobem prodlužují jeho vlastní zásluhy.

Může heroismus prodlužovat délku života?

Nějak přirozeně jsem to vypozoroval, není to zřejmě nikým a ničím ověřeno.

Nejlepší odpověď
annas

Koho považujete za hrdinu? Nejde někdy jen o statečnost?

Statečný je člověk, který i když má strach, překoná jej, je odvážný, svůj skutek dovede do konce, takže statečnost ukazuje na sílu člověka – vytrvat.

Hrdina je člověk, který je statečný, vzbuzuje obdiv svými činy ve prospěch třeba vyšších zájmů. Je zpravidla skromný, nezištný, stane se hrdinou někdy i proti své vůli. Ale jsou i tzv. hrdinové, kteří bojují kvůli penězům či slávě.

Hrdina bojuje za , co považuje za důležité, i za cenu života. „Hrdinou je ten, kdo se ztrhanou kůží prodírajíc trním tvoří cestu jinému.“.

Neřekla bych, že hrdinství prodlužuje život, ale hrdinové, kteří přežili, měli štěstí, stálo to v jejich osudu geneticky mají danou délku života. . Možná ta hrůza, představa smrti jim dodala sílu, naučila skromnosti.

Navíc se prodlužuje délka života na rozdíl od minulosti.

Jakým hrdinou je podle vás Jakeš? Není to „hrdina“ v tom smyslu jako člověk, který vzbudil pozornost jako představitel KSČ spíš v záporném než kladném smyslu?

Další odpovědi
klumprt

Ona je na druhé straně spousta hrdinů, kteří mají bydliště na hřbitově a kolikrát se nedožili ani třicítky.
Žijící hrdinové jsou prostě viditelnější, protože někdo má neustále potřebu je vytahovat na světlo, udílet jim vyznamenání apod.
Blíží se doba, kdy bude na celičkém světě už pouhý jediný člověk, který přežil nacistický koncentrák. Bude mu asi tak 105 let a v koncentráku byl jako malé děcko. Bude to dlouhožijící hrdina nebo měl prostě kliku? Nechci zlehčovat utrpení obětí nacismu, ale za opravdické hrdiny považuju například Gabčíka, který zemřel ve 30 letech a Kubiše, který zemřel ve 29 letech.

pepe88

Tomu se říka síla vůle,a doplnky peptidy a rustový hormony.

luckykubrt

V Bibli se píše, že o délce života rozhoduje Bůh Jehova. Ti, kteří doufají v Jeho Jméno mají být nazváni šťastným lidem a jejich jména mají být zapsána v Jehovově knize života. Jeden biblický verš říká: „Vyvol si život, abys žil, ty a tvé potomstvo, tím, že budeš naslouchat Jehovovi, svému Bohu.“ Jméno ničemných, to má zaniknout. 😉

dubraro

Jen výjimečně. Většinou ji podstatně zkracuje.