Může fungovat vztah na dálku?

Jaké vidíte klady ve vztahu na dálku?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to trochu jako virtuální vztah na netu.
Můžeme si ponechávat iluze a živit jej směsí touhy a stesku, ale má blíže k takovému poloplatonickému.
Šanci mají jen některé, které už byly podloženy předchozími silnými citovými prožitky nebo i soužitím, a kde je naděje na návrat. Např. služební pobyt, studia, zahraniční mise apod.
Určitá výhoda je snad jen v tom, že zamilovanost tak rychle nevyprchá.
V konzumovaném vztahu mívá životnost nejvýše 2 roky.
P.S. A ptáš-li se na klady, tak mne napadá např. pro kněze vázaného celibátem, že se nedopustí hříchu.
Pro zdravého jedince snad jen ta romantika, iluze a prevence partnerských sporů, příp. časový prostor něco studovat.

Další odpovědi
quentos

Klad je leda ten, že se nevidíte tolik často, a tudíž se jeden druhého nenasytíte příliš rychle – tedy možnost dlouhodobé perspektivy.

Jinak to vidím jednoznačně skepticky. Má nejlepší kamarádka má jeden, přes dvě země, a maluje si to pořád stejně – ovšem jak víte, koho ten dotyčnej láme, jakmile Váš dopravní prostředek zmizí za rohem?
Pokud věrnost nevyžadujete, může být takový vztah pro Vás ideální.

anonym

Celozivotne asi ne. 🙂 Jinak odhaduji max. 2 roky. Pak uz asi neni neco v poradku a melo by se " zacit resit ". 🙂 -iv-