luckykubrt

Může fungovat „stát“ ve státě?

Jde třeba o to, že někteří mají jiné morální hodnoty než jiní. A podle hesla: „Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.“ si lidé utvářejí vlastní skupinky politických organizací. Dá se říct, že si tvoří vlastní stát. U nás to je třeba ČSSD, ODS, ANO, TOP 09 nebo SPD. Ke všemu tu je jedná nepolitická strana náboženská společnost svědkové Jehovovi. Když se k tomu přidají ještě radikální muslimové jak takový stát může fungovat?

Nejlepší odpověď
dubraro

To, o čem píšeš, je jen hovorové označení. Ty skupiny nemají atributy státu. Skutečný stát ve státě je například Vatikán. Nebo do jisté míry Islámský stát.

Další odpovědi
ivzez

Politické strany ani církve netvoří samostatné státy.

Je úplně jedno, jaké kdo má hodnoty,
zákony platí pro všechny stejné.

luckykubrt

Právě proto jsem stát dal do uvozovek, protože jsem nemyslel stát jako Vatikán v Itálii. Jde ale o to, která pravidla by měla platit ve státě, když tu je spousta politických stran. 😉