Avatar uživatele
mosoj

Může frakování za obrovský mrak metanu nad americkým jihozápadem ?

Mrak má velikost 2500 kubických mil !!! a dlouho byl před veřejností tajen.
Metan je jako skleníkový plyn 20 x účinnější než CO2 !
Kde jsou ekologie a předsevzetí ?
Doplňuji:
Zdroj NASA.
http://www.zve­davec.org/komen­tare/2014/11/6­211-nasa-potvrzuje-metanovy-mrak-o-velikosti-2500-ctverecnich-mil-vznasejici-se-nad-americkym-jihozapadem.htm

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? střevo, ewik007 před 3426 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rigormortis

a zdroj Mosoji?
Prosím o aplikaci kritického myšlení prosím, pokud tedy toho jste schopen.
Doplňuji:
Metan je 100× sabší skleníkový plyn než ozon, ovšem jeho množství se vyrovná ozonu a dokonce ho o cca 25% předežene v celkovém skleníkovém efektu.
Článek je akorát přeložený blog kde je pouhý odkaz na abstrakt výzkumu kde je uvedeno, že se takto děje pozorovaně od roku 2003 a nějaké předpoklady.
Mimochodem… pěstování rýže je dvakrát větší producent metanu než veškerá těžba na planetě.

Upravil/a: rigormortis

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

samozrejme, môže.

ale môže vzniknúť i z prdov dobytka.
všetko záleží na klimatických podmienkach, ľahko ho tam mohli dofúknuť i vetry zo šírok, kde sa metán uvoľňuje z topiaceho sa permafrostu.

len na okraj – oblak bol zaznamenaný na hranici merateľnosti/ci­tlivosti prístrojov.

takže jeho koncentráciu by som nevidel nijak tragicky, skôr by som túto „fantastickú správu“ radil to kategórie hoaxu až „správy o pristátí mimozemšťanov“ (možno sa skutočne jedná o únik paliva neviditeľnewj mimozemskej kozmickej lode).

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

frak zone – fail

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

Myslím že jó. Z čeho by jinak měl bejt. Koncerny tam maj moc velkou moc. Nedej bože aby to frakování zase došlo až k nám!
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IsbEkQBYZ­PQ

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Největším zdrojem metanu v atmosféře je chov hovězího dobytka.

Do celosvětové kampaně proti frakování investují majitelé ložisek zemního plynu, podle předloňské výroční zprávy BIS jenom Gazprom dal okolo 100 milionů USD, Arabové ještě mnohem víc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Teď jste mě upřímně pobavil: prý zdroj NASA a následuje odkaz na zvedavec.org 🙂

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Rigomortis, já si myslím že kritického myšlení v rámci mých znalostí schopen jsem.
Čeho jsi schopen ty ?

před 3426 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Ale chápu že je jednodušší řešit přetahování kůžičky přes žalud.

před 3426 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
rigormortis

Jednodušší je nevyvozovat závěry bez znalostí a být otevřen názorům.
Jsem si vědom že vás poslední dobou napadám, ale spíše mi jde o vaše jedovaté názory a neustálou argumentaci často jdoucí proti zdravému rozumu.

A jen by mě zajímalo jak vás napadla ta předkožka?

před 3426 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Já vím že máš zdravý rozum jenom ty, ale do této polohy jsi to dostal ty.
Lidé produkují ozon ? pokud vím tak díky freonům v chladničkách ubýval.
S nedostatkem ozonu je ale souvisí jiné nebezpečí než s CO2 !!
Pokud vím tak se skleníkovým efektem je nejvíce spojován CO2. Takže porovnávat metan s ozonem je naozaj blbost zdravého rozumu.

před 3426 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jestli je zdroj NASA pravdivý nebo ne vím s takovou jistotou jako ty když říkáš že není.

před 3426 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
rigormortis

Nenapadám výzkum ale předčasné závěry bez znalostí faktů…jelikož je článek napsán bez znalosti obsahu výzkumu a okolností napadám to, že vůbec existuje.

před 3425 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek