Henika

Může chtít finanční úřad od nabyvatele nemovitosti po 3/4 roce nový odhad, který si máme na vlastní náklady zhotovit?

Nejlepší odpověď
brillant

Podle mě odhad není nutný. Výše daně a nabývací hodnota

Výše daně se zatím nemění, nový majitel bude nadále platit čtyři procenta z ‚nabývací hodnoty‘ nemovitosti. Upozorňujeme, že za nabývací hodnotu se vždy nepovažuje reálná kupní cena domu či pozemku. Aby se stát vyhnul daňovým podvodům či únikům, dávka se vyměřuje buď z ceny zjištěné na základě znaleckého posudku, nebo z takzvané směrné (tabulkové) hodnoty nemovitosti.
http://www.bu­sinessinfo.cz/cs/clan­ky/dan-z-nabyti-nemovitosti-zaplati-kupujici-novela-prosla-senatem-80802.html

Další odpovědi
Drap

Ano, může. Z toho vypočte daň. Při prodeji nemovitosti je odhad nutný.