HOMER

Může faktura nahrazovat záruční list? A je možné aby bylo zboží dodáno bez návodu k použití?

Koupil jsem si na internetu kolo za 7000 a dostal jsem pouze návod k použití přední vidlice a fakturu. Je to v pořádku, nebo bych se měl začít bránit? A jestli není, kam se můžu obrátit. Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Podle zákona faktura záruční list nahrazuje. Bohužel již několikrát jsem se setkal s tím, že některé servisy trvaly na záručním listě i když nebyly v právu. Pak je to na nechutné tahanice.

Michálek1245

Nejen že může, ale dokonce nahrazuje. K tomuto účelu si, zejména ve firmách, doporučuji přes https://redqu­e.cz/inteligen­tni-vytezovani-faktur-pro-ucetni-software/ udělat inteligentní vytěžování faktur, které lze nastavit právě i na dvouleté záruky. Teoreticky by to šlo i na atypické záruky. Teda samozřejmě dvouleté v případě, že nenakupujete na IČ. To tam pak máte jen půlroční možnost. :)