Může Facebook zrušit něčí stránky? Jak a proč? -iv-

Nejlepší odpověď
barnajka

Může – i na Facebooku existuje něco jako „Kodex uživatele“. A i na Facebooku je možnost nahlásit závadný příspěvek i závadný profil.
Když budeš na veřejných FB diskuzích opakovaně vkládat vulgární nebo urážlivý příspěvky, koleduješ si o to, že tě někdo nahlásí – a pak je na adminech, jak celou záležitost vyřeší.

Stejně tak ti hrozí smazání profilu, pokud budeš porušovat autorská práva, tj. když si na profil budeš nahrávat videa stažená z Youtube atd. Facebook jasně říká, že nahrávat můžeš jen videa, na kterých jsi ty sama, resp. ke kterým máš autorská práva. Pokud si tam chceš dát třeba nějaký hudební klip, musíš vložit odkaz – to je jediná možnost.

Admin ti může smazat účet taky když budeš na Facebooku spamovat, tj. hromadně a opakovaně šířit poplašný zprávy, obtěžující zprávy, reklamy,..

A ještě jeden případ: když adminovi někdo nahlásí, že tvůj účet je fiktivní(fake) = že se vydáváš za někoho, kdo nejsi..a nebo že sis založila několik FB profilů, může tě smazat taky.

Určitě těch možností bude víc, další si ale momentálně nemůžu vybavit :)

Další odpovědi
Ponytail

A proč by nemohl? Na členství na Facebooku nemáte žádný právní nárok, nebo snad ano?

Michal Kole

Bohužel může.

Licenci jsem nečetl (je v angličtině a anglicky neumím a svým způsobem tím facebook porušuje obchodní zákoník České republiky, že nedodal všechny dokumenty v češtině), ale je tak napsaná, že facebook může vše a vy nesmíte nic.

Už i řada významných Čechů přišla o účet, např. Dočekal, Škromach.

DDarent

mněsíčně se zruší 5000000 účtů, protože tam můžou bejt jenom lidi ve věku 12+

anonym

Ponytail , ja facebook nepouzivam. 🙂 Me ho zrusit nemuzou. Ptala jsem se vseobecne .. , ne jestli ho muzou zrusit me. 🙂

  • iv-