Pokročilý

Může exmanželka v exekučním řízení uzavřít na mne s realitní kanceláří nájemní smlouvu?

V podstatě se jedná o exekuční vystěhování, byt byl soudně přidělen exmanželce a ona mi měla najít náhradní byt. Soudní rozhodnutí nabylo právní moci a já už v bytě neměl bydlet. Exmanželka podala žalobu na vyklizení bytu - návrh na výkon rozhodnutí. Mezitím mi našla náhradní byt a s RK uzavřela na mé jméno nájemní smlouvu, ale já o tom nevěděl, dozvěděl jsem se to až cca za půl roku. Ona tuto smlouvu podepsala jako ve prospěch exmanžela - náhrada a nyní po mě opět exekučně požaduje peníze za tento pronájem. Mě jde hlavně o to, jestli tato smlouva je platná jsou tam tři subjekty - hlavička RK jako pronajímatel, já jako nájemce, ale podpis na konci smlouvy právě moje exmanželka a pod tím "ve prospěch exmanžela - jako náhrada. Přijde mi to jako fraška, bohužel exekuční příkaz je vydán a já mám paltit.
Doplňuji:
Dne 2. 7. 10 jsem obdržel příkaz k úhradě nákladů exekuce pro vystěhování před samotnou exekucí. Domluvili jsme se s exekutorem, že z bytu odejdu před termínem exekuce bylo to asi 3 dny. Tento příkaz kúhradě měl být pouze za vystěhování, ale exmanželka si do toho započítala i ten pronájem co mi platila df. co uzavřela nájemní smlouvu s RK. Trv. pobyt mám na úřadě v Praze a bydlím na ubytovně od zaměstnavatele do doby než mne vyplatí a já si budu moci koupit vlastní byt. No jeslti vůbec na něj budu mít.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1. exekučnímu titulu ´vyklizení bytu´ rozumím..., ale jestli to dobře chápu, tak exmanželka uplatňuje náhradu JINÉ škody, a to ve vztahu k nájemníé smlouvě, kde ´údajně´ za vás platila nájemné a nyní se domáha úhrady tohoto ´udajného´ nájemného na vás

2. pokud to tak je, tak muselo proběhnout soudní řízení, na základě kterého byl vydán nejspíš platební rozkaz na úhradu tohoto ´údajného´ dluhu

3. teprve poté by mnohl teoreticky nastoupit exekutor, který by vydal exekuční příkaz...

--------

Ale ono to je nejspíš celé jinak, že?

1. nájemní smlouva je neplatná
2. žádná žaloba o dlužné nájemné se nekonala
3. žádný exekuční příkaz na výkon rozhodnuití pro úhradu dlužného nájemného neexistuje

Pokud přeci jenom nějakou shodou okolností soud proběhnul a byl vydám platební rozkaz, tak se okamžitě odvolejte nebo-li uplatněte tzv. ODPOR proti platebnímu rozkazu. Poté pak musí proběnout řádný soud, kde se bude dokazovat existence platné nájemní smlouvy a následně se bude prokazovat komu a zda vznikla škoda...

Btw. kde jste bydlel po soudním vyklizení?

Doplňuji:
Související náklady s exekučním příkazem k vyklizení bytu (odměna exekutora + jeho výdaje) jste povinen uhradit, ale zažádejte o podrobný rozpis těchto nákladů.

Nepochybně nemohou být součástí těchto souvisejících výdajů zmiňované náklady na nájemné, které exmanželka platila údajně za ´vaší´ nájemní smlouvu.

Doporučuji návštěvu exekutora, kde jej požádejte o zdůvodnění zmiňovaných souvisejících nákladů s exekucí. A vstřícně navrhněte, že oprávněné náklady exekutora určitě uhradíte, k čemuž se zavazujete i určitým splátkovýcm kalendářem..., například.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.