zjentek

Může existovat galaxie, kde v jedný její půlce by byly všechny hvězdičky a tak a v tý druhý by nebyla ani kulička?

Galaxie atyp.

Odpovědi
mosoj

Ale klidně . V půlce může být i kulička.

Dochy

Pokud ta atyp galaxie má být standardně chápaná, tak ne… Pokud skupinu mnoha hvězd rozdělíte na půl, tak holt v každé z nich hvězdy budou---

Heydulak

Nemůže.
Hvězdy v galaxii se otáčejí kolem galaktického středu se supermasivní černou dírou, stejně jako obíhají planety v naší sluneční soustavě kolem Slunce. Teoreticky (a to mám na mysli čistě myšlenkové cvičení), pokud by někdo vzal „intergalaktické hráblo“ a půl galaxie někam odhrábl, zbytek galaxie by se postupem času zase zformoval do nějakého kompaktního tvaru vzájemným působením těles uvnitř zbytku galaxie.