Avatar uživatele
anonym

Může Exekutor zmrazit prostředky z účtu známému,pokud si nechám na jeho účet zasílat svůj příjem když mám exekuci?

Dobrý den, možná jsem jen v rychlosti přehlédl odpověd na stejnou otázku která trápí i mě. A to: mohou být exekutorem zabaveny peníze na účtu kterým je majitelem syn (ne Já osobně)a já protože mám nařízenu exekuci bych si nechal zasílat plat na jeho účet? Protože tím že mám nařízenu exekuci mi byla celá výplata zmrazena na mém osobním účtu. Nikoho nezajímalo že z mého jedinného příjmu živím manželku a ještě neplnoletého syna.(Účet kde chci pak zasílat plat je na staršího plnoletého syna.)A musím zaplatit jak inkaso tak nájem a to se nebavím o stravě a jízdném. Bohužel si nemohu ani nikde půjčit protože to nemám z čeho vrátit. Předem děkuji za rady a odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda před 4910 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

NEMŮŽE !

Pokud se jedná o bankovní účet plnoleté osoby, tak i přesto že se jedná o vašeho syna, nemůže exekutor na tento účet sáhnout.

Jediné na co může exekutor ´sáhnout´ je váš plat, který se nachází ještě u zaměstnavatele, a to uplatněním exekučního příkazu na srážky ze mzdy…, ale v tomto případě existuje určité omezení pro maximální výši srážek tak, aby byl zachován určitý minimální příjem.

Na druhou stranu silně doporučuji, abyste se s exekutorem osobně sešel a pokusil se dohodnout nějaký rozumný a kompromisní splátkový kalendář.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek