Pavla B

Může exekutor zablokovat majetek ve stonásobné hodnotě než je dluh?

Mám dluh u exekutora 18 000,Kč ale zablokoval mi majetek v hodnotě zhruba 200 000Kč,Má na to nárok?

Doplňuji:
O insolvenci jsem požádala když manžel přišel po nehodě o práci.Sama bych všechno platit nezvládla.

Nejlepší odpověď
anonym

Ale to je pořád ke stejné otázce. Čemu jste nerozuměla u předchozí odpovědi? Exekutor to opravdu udělat může. Vy máte v tomto případě jedinou možnost poshánět dlužné peníze po známých a příbuzných, kteří Vám budou ochotni půjčit, a dluh vyplatit. Potom Vám exekutor majetek odblokuje – respektive udělá to soud na žádost exekutora. V případě, že se Vám to nepodaří, tak Vás čeká kolegou zmíněná exekuce. Zkuste s exekutorem promluvit. Je přece hrozná hloupost přijít o tolik peněz kvůli nijak vysokému dluhu.
Doplňuji:
Paní Pavlo, i kdybyste sem na stejné téma položila ještě daslších pět otázek, tak vám zde nikdo nijak nepomůže. Svůj problém můžete vyřešit s exekutorem (se kterým se musíte zklusit domluvit), nebo s advokátem, který Vás sice zastoupí, ale nebude to nijak levné. Každopádně jenom s dobrým právním zastoupením jste ze svého dědictví schopna zachránit alespoň něco.

Respektuje, prosím, zdejší pravidla. Otázky se nemají opakovat. Vy jste sem na jedno téma založila otázek hned 5. Takové počínání je podle zdejších pravidel bráno jako podvádění. Chápu, že zde toužíte najít účinnou radu. Nečekejte ale, že počtem otázek se změní podstata vašeho problému. Potřebujete-li ke své otázce podrobnější informace, tak máte podle zdejších zvyklostí pokračovat v doplnění otázky a po té v diskuzi. Uvědomte si, že opakováním a přeformulováváním dotazu se vám nedostane účinnější odpovědi ani pomoci. Potřebuijete jednat rychle a vy zatím ztrácíte čas tím, že chcete radu, jak postupovat proti exekutorovi. Radím vám postup přesně opačný. Spojte se s exekutorem a hledejte řešení vašeho problému. Nebojujte s tím, na jehož straně je právo. Zbytečně tím ztratíte čas a energii. Ve svém důsledku na takovém přístupu můžete ztratit vše, na čem vám záleží.

Další odpovědi
anonym

Ano – protože pokud dluh neuhradíš, bude majetek prodán v dražbě (pravděpodobně), jejíž pravděpodobný výtěžek bude neskonale nižší, než je tvůj odhad hodnoty.

ivzez

Měla jste doplnit původní dotaz,
na otázku rozdělenou do dvou částí
se hůře odpovídá.

V době insolvenčního řízení nemůže být exekuce provedena.
Majetek nahlašte (to jste měla udělat hned) insolvenčnímu správci.

Bude-li Vám po dokončení oddlužení prominut zbytek dluhů,
ztratí nárok i exekutor nárok.

Ovšem pokud jste měla spoluvěřitele nebo ručitele,
mohou nepřihlášení věřitelé začít vymáhat po nich.

arygnoc

bohužiaľ, môže.

zablokovali mi takto ťažké prachy (niekoľkonásobok vašich) za 6.000 – nejaká dávno zabudnutá pokuta z električky v ostrave.
trvalo 3 mesiace, kým mi účet odblokovali.

nakoľko som podnikal ako súkromník (ako živnostník), podal som na exekútora žalobu (na konkrétneho exekútora) a za ďalších 5 rokov som vysúdil skoro 50× toľko, ako mi zobral, proste som to nevzdal

takže – môže, ale nesmiete sa nechať.

anonym

Podle „nových pravidel“ nemůže exekutor obstavit majetek několikanásobně převyšující výši dlužné částky.
Osoba, která podala návrh na insolvenci (a byla jí umožněna) zpravidla nemá prostředky na soudní tahanice s exekutorem.
Zkuste se obrátit na svého insolvenčního správce nebo na občanskou poradnu, která je v každé soudní budově.
http://www.pujcky-investor.cz/exekuce-drazby/exekuce-2013.html