Muze exekutor zabavovat majetek mym rodicum, kdyz u nich nemam trvaly pobyt, ale chodi mi k nim posta?

mam nejake uvery a mam obavy ze mozna exekuce skonci tim ze budou chtit brat memu otci majetek i kdyz u nej nemam trvaly pobyt jen mi k nemu chodi posta kterou si vybiram obcas? menim si adresu na mestsky urad.
Doplněna:
no dekuji za tento rad ale asi bych se v nem nevyznal takze jsem nic nezjistil tak pokud vas muzu poprosit o jistou odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na toto téma jsem zde již několikrát odpovídal, takže doporučuji se podívat na jednu z těchto odpovědí - viz zdroj.

Stručně lze odpověď shrnout takto:
- vašim rodičům určitě nehrozí zabavení nemovitosti ani jiných významných movitých věcí jako auto, nábytek (který zjevně patří do bytu rodičů ap.)
- teoreticky by ale exekutor mohl u rodičů zabavit nějaké drobné věci (byť by nebyly vaše), u kterých by se mohl domnívat, že jste si je u rodičů odložil
- ale právem vašich rodičů je pak okamžitě podat vylučovací žalobu na takovéto konání exekutora..., případně žalobu na průběh exekuce

Takže, vy i rodiče můžete být z tohoto pohledu v určitém klidu.

Doporučuji, abyste v zájmu rodičů, učinil veškeré ´právní´ úkony, které přetrhají vazby vaší osoby k bytu rodičů, např.:
- oznámení na Českou poštu o zrušení vaší zasílací adresy do místa pobytu vašich rodičů
- sundání vašich jmenovek ze zvonku a schránky
- získání prohlášení některých sousedů, že v se místě bydliště vašich rodičů vůbec nezdržujete

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ mohou-exekutori-do-bytu-kdyz-t am-nejsem-hlasenej

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.