blond

Může exekutor zabavit majetek nezletilému?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Teoreticky, nezletilý nemůže dlužit, když peníze mu půjčí až od 18ti.

Ale zajímavý dotaz, ocenil jsem ho hvězdičkou. taky by mě zajímala odpověď od zkušenějších poradců.

Další odpovědi
Drap

Všechen majetek nezledilého je vlastně majetkem jeho zákoného zástupce /rodičů/

Emilly

Taky si říkám, jak by nezletilý mohl dlužit? Aby na nezletilého přišla exekuce, musel by nejspíš dlužit státu a tak mě nenapadá, jak by se to nezletilému podařilo? Za nezletilého zodpovídají rodiče, takže pokud by šlo o nezaplacné poplatky např. v nemocnici, bude to nemocnice vymáhat po rodičích…školné, nějaká pokuta atd. pořád to budou vymáhat po rodičích ne? Opravte mě, jestli se pletu 🙂
Ale jestli rodičům může exekutor nařídit, aby použili peníze, které patří dítěti…např. dědictví…tak to by mě taky zajímalo.