Avatar uživatele
sesednizkola

Může exekutor vstoupit do prostor i bez přítomnosti majitele?

Stanu se zadluženým šupákem a budu se chtít pomstít kamarádovi, tak sdělím exekutorovi doručovací adresu kamaráda co nemám rád. Exekutor tím pojme podezření, že se tam nachází můj majetek. Kamarád odjede s přítelkyní na chatu na týden a až se vrátí, bude mít doma vyvrtaný zámek a odnešené všechny cenné věci včetně celoživotních úspor v sejfu, věcí přítelkyně atd. Exektutor přišel v pondělí, do čtvrtka dal ultimátum o zaplacení telefonicky mě, nezaplatil jsem tak olepené věci odnesl. Je to možné?
Doplňuji:
Bez přítomnosti povinného může vstoupit, to vím, ale když mu povinný řekne nebo naznačí, že se zdržuje v bytě kamaráda tak jestli tam může vstoupit bez přítomnosti toho kamaráda. I když to není pravda a nezdržuje se tam, ale pobyt má na úřadě a třeba už delší dobu na ulici skutečně je.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3323 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Ano, exekutor může do objektu povinného vstoupit i bez přítomnosti povinného.
Zpravidla to dělá v případech, kdy povinný nespolupracuje, ale může to udělat kdykoliv.


Vstup exekutora do objektu kamaráda nejeví moc pravděpodobný,
protože exekutor si dokáže zjistit, kde se povinný skutečně zdržuje …
Doplňuji:
Exekutor určitě ví o trvalém pobytu na úřadě
i o tom, kde se povinný skutečně zdržuje.
Pochybuji, že by do cizího bytu vstoupil,
pokud by neměl ověřeno, že se tam dlužník opravdu zdržuje.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Přemýšlím, jak byste chtěl exekutorovi „nahlásit adresu kamaráda, co nemáte rád“, když exekutor Vaši adresu zná (doručil Vám rozhodnutí o exekuci) …

před 3323 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek