sesednizkola

Může exekutor vstoupit do prostor i bez přítomnosti majitele?

Stanu se zadluženým šupákem a budu se chtít pomstít kamarádovi, tak sdělím exekutorovi doručovací adresu kamaráda co nemám rád. Exekutor tím pojme podezření, že se tam nachází můj majetek. Kamarád odjede s přítelkyní na chatu na týden a až se vrátí, bude mít doma vyvrtaný zámek a odnešené všechny cenné věci včetně celoživotních úspor v sejfu, věcí přítelkyně atd. Exektutor přišel v pondělí, do čtvrtka dal ultimátum o zaplacení telefonicky mě, nezaplatil jsem tak olepené věci odnesl. Je to možné?
Doplňuji:
Bez přítomnosti povinného může vstoupit, to vím, ale když mu povinný řekne nebo naznačí, že se zdržuje v bytě kamaráda tak jestli tam může vstoupit bez přítomnosti toho kamaráda. I když to není pravda a nezdržuje se tam, ale pobyt má na úřadě a třeba už delší dobu na ulici skutečně je.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano, exekutor může do objektu povinného vstoupit i bez přítomnosti povinného.
Zpravidla to dělá v případech, kdy povinný nespolupracuje, ale může to udělat kdykoliv.

Vstup exekutora do objektu kamaráda nejeví moc pravděpodobný,
protože exekutor si dokáže zjistit, kde se povinný skutečně zdržuje …
Doplňuji:
Exekutor určitě ví o trvalém pobytu na úřadě
i o tom, kde se povinný skutečně zdržuje.
Pochybuji, že by do cizího bytu vstoupil,
pokud by neměl ověřeno, že se tam dlužník opravdu zdržuje.

ivzez

Přemýšlím, jak byste chtěl exekutorovi „nahlásit adresu kamaráda, co nemáte rád“, když exekutor Vaši adresu zná (doručil Vám rozhodnutí o exekuci) …