Džanička

Může exekutor strhávat alimenty z těchto důchodů?? 1. Vdovský, 2. základní, 3. částečný invalidní. Děkuji

Jde o to, že jsem psala matce mého bývalého se kterým mám dvě děti, on 2 roky neplatí alimenty, pořád se vymlouval, tak mi na policii poradily, že podle nového zákona můžu požadovat alimenty od jeho matky.. Napsala jsem dopis soudu, ten jí to poslal a dnes mi od ní přišel dopis který také napsala jako odvolání k soudu.. Oni mi ho přeposlaly, a ona se tam odvolává na to, že má vdovský + základní důchod ve výši 9880 Kč, což je až až, to nemám ani já mateřskou.. (mám jí na 4 roky, na 3 mi nepovolily).. Prý jí žádné alimenty nemůžou strhávat, a já bych chtěla vědět jestli je to pravda, jestli máte někdo nějakou podobnou zkušenost, a jestli si myslíte, že mám šanci nějaké alimenty od ní dostat.. Odvolává se na to, že ať si to vyřídím s ním, ale o to se pokouším už dva roky a policii ho taky hledá.. Díky za rady..
Doplňuji:
Dneska podle nového zákona, si můžu požádat u soudu aby mi alimenty platila matka mého bývalého, pokud on sám nechce platit.. Řekli mi to na policii když jsem podávala trestní oznámení pro neplacení výživného.. Taky jsem se tomu divila, ale to opravdu tak.. Také jsem si zašla na úřad péče o dítě, a tam jsem dostala vzor, jak tuto žádost napsat. Tak jsem to udělala a poslala.. A právě když mi toto dnes přišlo, tak tam bylo, jak už jsem psala, že prý důchod, jak vdovský tak základní, prý na toto není postižitelný, ale to mi napsala jeho matka, ne soud, víte?? Já si taky myslím, že by mi alimenty z takové částky normálně mohly strhávat, pokud mi to soud uzná..

Nejlepší odpověď
beer

Tak pokud cokoliv poslalas soudu, tak neřeš co ti odepsala matka bývalýho a počkej na odpověď soudu, stejně ti nic jiného nezbývá…

Další odpovědi
rikyna

Tak to opravdu nevím, jestli vám výživné za otce dítěte může platit jeho matka. Proč nepodáte trestní oznámení pro neplacení výživného nebo nepošlete na něj exekutory? Jiné řešení neznám.

Džanička

Milá rikyno, asi jste si nevšimla, že už jsem psala, že jsem na něj podávala trestní oznámení a to že podle zákona za něj matka alimenty platit musí, pokud to soud schválí, je to nový zákon a řekli mi to jak na policii, tak na sociálce, a to už jsem taky psala.. Exekuci už jsem na něj taky poslala, ale bezvýsledně, on je živnostník bez práce, a nikdo ho nedonutí aby mi peníze posílal, proto jsem žádala soud o ty alimenty od jeho mámy..