muže exekutor přijit do ciziho bytu a vzit věci co nejsou moje?

dobry den bydlim v pronajmu muze exekutor vzit věci co nejsou moje a vstoupit do bytu ?

Odpovědi
bartt13

Jestli jste v podnájmu např:v paneláku tak vám exekutor nemůže nic sebrat protože to jsou cizí veci.Jedině by mohl kdy byste žil\a např: u mámy babičky at.d. tak by mohl ale ve vašem případě ne

iwetax

Určitě máte nájemní smlouvu a v ní popsané věci které jsou majitelovo. My jsme to tak měli (sedačka, lednice, lustry, stůl, záclony) a v jakém jsou stavu při převzetí ( skvrna na koberci, prasklina na umyvadle). Díky této smlouvě může podat majitel vylučovací žalobu.

standa

Na konkrétní otázku, konkrétní odpověď:

ANO, exekutor může přijít do bytu (ke kterému máte nějaký ´právní´ či užívací vztah, ať už máte či nemáte nájemní smlouvu) a „zabavit“ i věci, které nejsou vaše.

Samozřejmě, že pak se vlastník těchto věcí, musí okamžitě začít bránit a podat tzv. ´vylučovací žalobu´… více informací naleznete v odpovědi na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/exekuce-majetku