Pokročilý

Může exekutor na nezabavitelnou částku?

Mám dvě brigády s celkovým výdělkem 4600 kč,problém je, že bych měl dodat exekuční příkaz na mzdu, který mě uložil soud, může mi na tento výdělek sáhnout exekutor?

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi:

Stříbrný

Ne nemůže, za 1. nezabavitelná částka je něco kolem 6000 a za druhé, dohoda o provedení práce-tedy jak říkáš brigáda nepodléhá výkonu rozhodnutí.
-------------
Omlouvám se za chybné sdělení, novelou zákona od 1.9.2015 lze i na dohodu, ale stejně při této výšce platu není co "vzít", jelikož nezabavitelná částka je vyšší.
http://www.epravo.cz/…

Pokročilý

Nemůže.Ani na první,ani na druhou.To že máte exekuce je uvedeno na zápočtovém listě,anebo doložíte exekuční příkazy./Je to povinost a stejně by si to exekutor zjistil/Peníze od různých zaměstnavatelů se nesčítají.Já jsem pracoval část měsíce a část měsíce jsem byl na nemocenské a vyšlo to tak že jsem nezaplatil nic/exekuce/.Simir7.

Bronzový

kolegové mají sice pravdu, ale - exekutor vždy chce své peníze dostat. A když to nepůjde srážkami z účtu, najde si jiný způsob. Třeba vybílí byt, odveze auto , atd

Bronzový

Nezabavitelná částka je nazývána nezabavitelnou právě proto, aby na ni soudní exekutor "nemohl sáhnout".

Paragraf 278 zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění pozdějších předpisů uvádí, že z měsíční mzdy povinného nesmí být sražena základní částka.

Způsob výpočtu základní částky je dán nařízením vlády č. 595/2006 Sb., o o způsobu výpočtu základní částky, která nesmí být sražena povinnému z měsíční mzdy při výkonu rozhodnutí, a o stanovení částky, nad kterou je mzda postižitelná srážkami bez omezení (nařízení o nezabavitelných částkách), ve znění pozdějších předpisů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.