Může exekutor kromě účtů manželů i na účet jejich plnoletých dětí?

Od ledna 2013 začíná platit nová vyhláška, tak se chci zeptat, jak to tedy bude. Platí to jen pro manžele nebo i další rodinné příslušníky?

Odpovědi
zzzzz

Exekutor smí zablokovat pouze účet dlužníka, pokud dluh spadá do společného jmění manželů, pak jim může i blokovat účet. Dalším osobám ne a je jedno, zda spolu bydlí nebo ne. Dítě nezodpovídá za dluhy rodičů!!! Exekutor vás může vyzvat aby, jste mu sdělil, jakého máte zaměstnavatele a jaký je váš majetek, vy to sdělit musíte. Soud vám většinou zakáže nakládat s majetkem. Pokud ten zákaz porušíte, tak vás za to čeká postih.

Dlostev

Pokud nesdílí jednu domácnost tak by nemělo.