Shady

Může dlouhodobě koexistovat příroda a kapitalismus?

Nejlepší odpověď
Quimby

Samozřejmě kapitalismus je jen systém, záleží na lidech jak a proti čemu ho použijí.

Další odpovědi
zjentek

jenom potud, než si sami zlikvidujeme ty zdroje z přírody, páč ekologie jde s ekonomikou ruku v ruce, nelze to dělit ..a jak se to jmenuje politicky je úplně fuk, žádný z dosud známých systémů nepracuje správně, včetně demokracie. Je to tedy otázka času. Teď je to ve fázi, jako když nás už opravdu hodně bolí zub a my nechceme a nechceme k zubaři. Přesto, že to víme, se nelze tak jednoduše vzdát peněz pro zdravý rozum ..příliš dlouho v tobě budovali pocit, že bez nich nedokážeš žít :o

anonym

Nemůže, protože kapitalismus jde za ziskem a na přírodě mu nezáleží.
Nebo ty nevidíš, jak se plundrují naše pole, za účelem VĚTŠÍCH SUPER, HYPER marketů, stále většího zabírání půdy kvůli autům (výroba, parkování, dálnice atd).
A pokud to vezmeme ve světě, tak stále více porážení deštných pralesů, stále více těžení ropy atd.
Pokud bude kapitalismus a lidí toužících po miliardách peněz, tak TO NIKDY NEPŮJDE DOHROMADY S PŘÍRODOU.

badisko

jasne…priroda zahrnuje cely vesmir kazdy atom …pokud se jedna o zivocisne druhy tak jich mnoho zmizi ale nektere budou prosperovat.. tak jako tak a to klidne i po atomove valce…tva otazka je zvlasni a hodne obcna......zivot si vdy najde cestu v priroda jako takova…tady bude vdy az do konce vesmiru ktery je stejne jisty jako ze na mne ted v tuto chvili sviti slunce …

anonym

Zde je jedina cesta.Je čimdále více lidi, a ty potřebuji cim dale vice vyrobků.Takže jediná cesta je přesunout veškerou výrobu do vesmiru na automatizovane vyrobni tovarny ovladane roboty, ktere nachrli dost vyrobku pro vsechny lidi. Uvedomte si, ze tato planeta je živá bytost, a ona má zatím s námi trpělivost, ale jednou jí dojde , a může nás komplet vylikvidovat.Nasim cilem by melo byt vyrabět vše ve vesmíru, a na planete pouze žít.

Nuk nuk

Ano, protože svých vlastních majetků si lidé obvykle docela váží. Žel pravý kapitalismus už prakticky neexistuje.