bohyno5

Může dítěti na houpačce ublížit zásah bleskem?

Nejlepší odpověď
fcoop

To nemyslíte vážně – že ne?

Další odpovědi
anonym

Svého času tu byla polemika na téma: Na blbou otázku, blbá odpověď.
Takže v tomto duchu:
Na pohyblivý cíl se špatně zaměřuje.

hanulka11

zásah bleskem ublíží kdekoliv to snad víte , ne?

mosoj

Teoreticky by ublížit neměl. Ale elektrické napětí blesku je tak velké a vzdálenost od země vůči tomuto napětí tak malá že se přes tuto mezeru elektrický obvod uzavře elektrickým výbojem. Ono se také jedná o to co zasáhne tělo. Pokud je to hlavní výbojový kanál, na přežití není naděje žádná. Vetšinou ale člověka zasáhne nějaké větvení blesku a účinky tohoto postranního kanálu se již přežít dají.

arygnoc

vy dovolíte dítěti se v bouřce houpat na houpačce (venku)?

Hm…

žolik

Může /beru to jak ftip.

malinak812

Tak teď nevím jestli je ta otázka myšlena vážně nebo jako vtip. Blesk samozřejmě může ublížit kdykoliv. Obzvlášť ale pokud se bude jednat o kovovou houpačku. Pokud se ale bude jednat třeba o dřevěnou jako mám na zahradě já z https://www.a­venberg.cz/k46-zahrada-lehatka-a-houpacky tak by to dítě mohlo přežít, protože jak je známo dřevo nevede elektřinu.